Олимпиакос е все по-близо до поредната си титла

Хегемонът в гръцкия футбол Олимпиакос направи нова крачка към поредната си титла. Тимът от Пирея се наложи с 3:2 над Янина в Шампионската група на плейофите и има комфортен аванс от 13 точки пред втория ПАОК, който завърши 1:1 срещу АЕК на "Тумба" в Солун.

Юнес Ел Араби даде преднина на Олимпиакос още в 6-ата минута, а в 43-ата се разписа и бившият футболист на Левски Гари Родригес. В самия край на полувремето обаче Хуан Переа върна интригата. В 80-ата минута Ян-Марк Шнайдер изравни, но финалният натиск на домакините доведе до победен гол на Рони Лопеш в осмата минута на добавеното време.

АЕК не можа да победи ПАОК за 13-и пореден път. "Жълто-черните" поведоха при гостуването си в Солун с гол на Нордин Амрабат в 15-ата минута. Мароканският ветеран се възползва от пас на Гжегош Криховяк и прати топката в мрежата, но Антонио-Мирко Чолак изравни в средата на полувремето след грешка в защитата на АЕК. Съдия на двубоя беше Георги Кабаков.

При победа тимът от Атина щеше да излезе на трето място, но сега е пети, на две точки зад Панатинайкос и на една зад Арис

Панатинайкос затвърди силната си форма в последните два месеца с нова победа. "Детелините" надвиха с 1:0 Арис благодарение на гол на Барт Шенкефелд в 28-ата минута. Абубакар Камара от гостите получи червен картон в края на полувремето и Арис отстъпи третата позиция.

До края на сезона остават 4 кръга, като само последният в първата шестица Янина няма шансове да се класира за евротурнирите.