Резервите на Олимпиакос превзеха Солун

Дори и с експериментален състав, Олимпиакос е с класа над съперниците си в гръцкото първенство. Грандът от Пирея, който отдавна си осигури поредната титла, спечели с 1:0 като гост на Арис и вече е в серия от три поредни победи в плейофите. Единственото попадение в двубоя на "Клеантис Викелидис" в Солун вкара Тикиньо в 55-ата минута. Бившият футболист на Порто беше точен с добавка отблизо.

Олимпиакос има в актива си 79 точки - с 19 повече от втория ПАОК. Арис пък пропусна да се възползва от факта, че гостите излязоха без повечето си титуляри, и остава на 4-а позиция с 53 точки. "Жълто-черните" ще водят до последно битка с АЕК и Панатинайкос за местата в топ 4 и класиране в евротурнирите.

ПАОК се провали при визитата си на Янина и загуби с 0:1. "Черно-белите" от Солун нямат победа в 9 поредни мача в първенството. Гола за домакините вкара Ян-Марк Шнайдер в 77-ата минута след подаване на Марвин Пеерсман. Това беше първи успех за Янина в плейофите, но отборът е твърдо 6-и в класирането и не може да се придвижи по-напред.

Атинското дерби между АЕК и Панатинайкос приключи без голове - 0:0. Този резултат е по-изгоден за "зелените", които нямат загуба в плейофите и се задържат на третата позиция, с аванс от 2 точки пред Арис и АЕК. В следващия кръг ПАО ще гостува на Олимпиакос, а АЕК ще има много по-лесна задача у дома срещу Янина.

До края на сезона в гръцката Суперлига остават още три кръга. Вчера ОФИ постигна първа победа в плейофната фаза, като се наложи с 1:0 над Астерас Триполис и излезе начело в групата на застрашените от изпадане. Отборът от Крит събра 44 точки, а след него са Йоникос с 42 и Астерас Триполис с 40.