Олимпиакос отново е шампион на Гърция

Олимпиакос отново е шампион на Гърция! Грандът от Атина си гарантира златните медали в първенството, след като спечели с 2:1 дербито с ПАОК от 4-ия кръг на шампионския плейоф. Това бе пряк сблъсък между първия и втория във временното класиране, като с този успех червено-белите се откъснаха с 16 точки на върха и 4 кръга преди края вече са сигурен шампион, тъй като вече няма как да бъдат изместени от първата позиция.

Мачът тръгна добре за домакините от ПАОК, които първи взеха преднина в мача с гол на Томас Мург още в 10-ата минута.

Олимпиакос обаче направи пълен обрат през втората част. Първо Рони Лопеш възстанови равенството в 51-ата минута, а след това Олег Реабчюк отбеляза победния гол за гостите в 62-ата минута за крайното 1:2.

Така Олимпиакос се откъсна на върха с актив от 76 точки. ПАОК ще трябва да се задоволи със сребърните медали, които дори все още не си е осигурил със сигурност. Отборът от Солун е на 2-ото място с 60 точки.

С този успех Олимпиакос взе реванш за отпадането преди дни именно от ПАОК за Купата на Гърция. Това е 3-а поредна титла за състава от Пирея и рекордна 47-а в историята на клуба.