Ради Димитров с важен принос за победа на Сепси

Сепси продължава със стабилните си изяви в плейофите на румънското първенство. Отборът на Радослав Димитров записа пета победа от последните си 6 мача и събра 39 точки, колкото има и лидерът в групата на застрашените от изпадане Рапид (Букурещ). Сепси се наложи с 2:1 над Киндия (Търговище), а Димитров асистира за втория гол, дело на Каталин Голофка. За гостите не игра Цветелин Чунчуков, който е преотстъпен именно от Сепси.

Първото полувреме не беше особено интересно, но след почивката двата отбора показаха повече желание за игра. Домакините поведоха в 60-ата минута с гол на Аднан Аганович, но в 69-ата Насер Шамед успя да изравни. Само две минути по-късно Ради Димитров изчисти топката с глава след центриране от фаул, а Голофка прекоси почти целия терен, преди да опъне мрежата за 2:1.

Поражението остави Киндия на 7-о място в класирането с 23 точки. Това означава, че отборът ще играе бараж за оставането си в елита. Това предстои и на осмият Динамо (Букурещ). Сигурни изпадащи са Академика (Клинчени) и Газ Метан. В Сепси пък вече мислят за предстоящия реванш от полуфиналите за Купата на Румъния срещу Университатя (Крайова).

В битката за титлата развръзката тепърва предстои. Вчера шампионът ЧФР Клуж разгроми с 6:1 Арджеш (Питещ) на Мартин Райнов, а днес ФКСБ постигна скъпоценна победа с 1:0 при визитата си на Университатя. Тимът от Букурещ се добра до успеха с гол на резервата Иван Мамут в 86-ата минута. Хърватският халф се бе появил на терена само две минути преди да засече с пета центриране от левия фланг и да доближи ФКСБ отново на две точки до ЧФР Клуж. Двата тима ще са съперници в последния кръг на 21 май.