ЧФР Клуж писа шестица на Райнов и компания

Шампионът на Румъния ЧФР Клуж прегази с 6:0 като гост Арджеш (Питещ) в осмия кръг от плейофите за титлата. Кристиан Димитров не беше в групата за ЧФР, а Мартин Райнов игра за Арджеш до 64-ата минута. Домакините запазиха част от най-добрите си футболисти за престоящия реванш от полуфиналите за Купата на Румъния среу Волунтари и не оказаха никаква съпротива на хегемона от последните години.

На почивката ЧФР вече водеше с 4:0 след голове на Александру Паун, Чиприан Деак, Кристиан Манеа и Габриел Дебелю. През втората част Дебелю се разписа още веднъж, а наказателната акция завърши с попадение на Клаудиу Петрила. По този начин ЧФР Клуж събра 54 точки и води в класирането, а вторият ФКСБ има 49 преди дербито срещу Университатя (Крайова). Арджеш е последен в първата шестица с 27 точки.

В групата на застрашените от изпадане УТА Арад се наложи с 1:0 над Миовени. Гола вкара Модестас Воробьовас в 27-ата минута, а преди това Идриз Бата пропусна дузпа. И двата отбора отдавна доиграват сезона. От елита вече изпаднаха Академика (Клинчени) и Газ Метан, а един измежду Киндия (Търговище) и Динамо (Букурещ) ще отиде на бараж за оставане в Лига 1.

Снимка: prosport.ro