ЧФР Клуж не изпуска първото място

Кристиан Димитров не беше в групата на ЧФР Клуж за домакинството на Фарул, спечелено с 1:0. успеха донесе Даниел Бирлигеа в 66-ата минута. Отборът на Дан Петреску увеличи аванса си пред втория в класирането ФКСБ на 5 точки, но е и с мач повече от столичния гранд, който днес ще посрещне Арджеш на Мартин Райнов.

Фарул пристигна в Клуж след две поредни загуби с обща голова разлика 0:7, но оказа неочаквана съпротива на шампиона. Гостите бяха по-добрият отбор до почивката и пропуснаха няколко чисти положения. В средата на второто полувреме обаче защитата им остави непокрит Бирлигеа в наказателното поле и той се разписа с глава.

До края на плейофите за титлата в Румъния остават три кръга. Много е вероятно съдбата на първото място да се реши в последния мач за сезона между ФКСБ и ЧФР в Букурещ. На трета позиция е Университатя (Крайова).