Панатинайкос и ПАОК ще спорят на финала за Купата на Гърция

Панатинайкос и ПАОК ще спорят на финала за Купата на Гърция. Двата тима надделяха в своите сблъсъци от 1/2-финалите, съответно срещу Ламия и Олимпиакос, и така достигнаха до най-важния мач в турнира.

Панатинайкос пръв си осигури място на финала. "Детелините" спечелиха и реванша с Ламия с 2:0 като гост. Точни за успеха на столичани бяха Фотис Йоанидис в 42-ата и Себастиан Паласиос в 58-ата минута. Бангура можеше да върне интригата в 61-ата минута, но попадението му бе отменено заради засада. Така ПАО си осигури място в сблъсъка за трофея с общ резултат 3:0 от двата мача.

В другия сблъсък бе доста по-оспорвано. Олимпиакос и ПАОК не успяха да си вкарат в редовните 90 минути и на двата сблъсъка помежду си. Затова днес се наложи да се играят продължения. Там отборът от Пирея пръв откри резултата от дузпа, реализирана от Юсеф Ел Араби в 105-ата минута. Четири минути по-късно обаче гостите възстановиха равенството с попадение на Антонио Чолак, като този гол прати солунчани на финала заради правилото за повече попадения на чужд терен.

Така ПАОК ще защитава трофея си от миналия сезон, като тимът за 22-и път е на финал и ще опита да спечели 9-ия си трофей. Панатинайкос пък ще играе 29-и финал в историята си и ще се бори за 19-а купа.