Рилци удари Спортист (ГТ) за първа пролетна победа

Рилци (Добрич) се наложи с 4:1 над гостуващия му Спортист (Генерал Тошево).  Двубоят е от 21-ия кръг на Североизточната Трета лига. Герой за домакините стана Дейвид Венциславов, реализирал хеттрик за първия пролетен успех на добричлии. Всичките попадения за домакините бяха изработени от Георги Йорданов Георгиев, след чийто пробиви и пасове, съотборниците му реализираха. Така в средата на първата част Венциславов откри резултата. Секунди преди почивката обаче след двойно подаване Иво Игнатов се измъкна срещу Пенко Димов и изравни. Венциславов отново даде аванс на своите, четвърт час след почивката. Успокоението дойде само за 180 секунди, но чак в края на мача, когато Венциславов и Иван Иванов вкараха по веднъж. Още положения имаха Рилци. Футболистите на Спортист също пропуснаха на няколко пъти пъти да се разпишат.