Доростол изненада Ботев в Нови пазар

Доростол (Силистра) се наложи с 3:1 над Ботев в Нови пазар и записа първа победа за тази година в Североизточната Трета лига. Двубоят е от отложения 16-и кръг на първенството. Съперниците си поделиха по едно полувреме. Първото беше за гостите. В началото му обаче Йордан Милков и Димитър Димитров пропуснаха да опънат силистренската мрежа. В 16-ата минута Николай Николаев даде аванс на Доростол с попадение директно от корнер. Той удвои отблизо след още толкова време, възползвайки се от подаване на Сонер Хюсеин. Последният пък пропиля до почивката три възможности очи в очи с вратаря на домакините.

Ботев (НП) ще внимава с Доростол

Капитанът им Йордан Миленов върна интригата, реализирайки с глава след центриране от корнер в 52-ата минута. Той се разписа и в 70-ата минута, но рефера не зачете попадението. В 87-ата минута влезлия като резерва Симеон Симеонов надбяга защитниците на Ботев и вкара третия гол. Малко след това героят за гостите Николаев извърши нарушение и рефера му вдигна втори жълт и червен картон. Секунди преди края вратата на силистренци беше празна, резервата Тодор Стойчев насочи топката към нея, но бранител изби от голлинията.