Неочаквана засечка за Олимпиакос

Шампионът на Гърция Олимпиакос не успя да победи Янина в плейофната група за титлата в гръцкото първенство. Мачът завърши 1:1, като Юсел Ел Араби даде аванс на гранда от Пирея в 45-ата минута, а Хуан Переа изравни в 70-ата. Титуляр за домакините беше бившият защитник на Левски Янис Каргас, който получи жълт картон.

Въпреки грешната стъпка, Олимпиакос има солидна преднина от 10 точки пред ПАОК. Вчера тимът от Солун постигна ценен успех с 1:0 при визитата си на АЕК. Двата тима за пореден път направиха много равностоен мач, но "черно-белите" стигнаха до победата с попадение на Антонио Чолак в 50-ата минута.

ПАОК увеличи аванса си пред АЕК на 8 точки, а Арис се доближи само на една до тима от Атина, след като завърши 0:0 у дома с Панатинайкос. "Жълто-черните" създадоха повече положения, но нито едно от тях не се превърна в гол. В класирането Арис е на 4-о място, Панатинайкос е пети, а Янина заема шеста позиция.