Без голове в дербито на Солун

Арис и ПАОК направиха нулево равенство в солунското дерби от 24-ия кръг на гръцкото първенство. В титулярния състав на домакините имаше само чужденци, сред които и бившият халф на ЦСКА - София и Лудогорец Лукас Саша. Двата отбора играха прекалено дефанзивно и извършиха рекордните за сезона 37 нарушения.

ПАОК прекъсна серията си от три шампионатни победи, но продължава да стои стабилно на второто място, с аванс от 6 точки пред третия АЕК. Арис пък е 8-и, но все още има шансове да влезе в първата шестица за плейофите.

Шампионът Олимпиакос се затрудни при гостуването си на Волос, но все пак спечели с 1:0. Единствения гол вкара Матийо Валбуена в 81-ата минута. Секунди по-рано като резерва за домакините влезе доскорошният защитник на Левски Христос Шелис.

АЕК се наложи с 2:0 над ПАС Янина с попадения на Петрос Манталос и Карим Ансарифард. "Жълто" черните" събраха 42 точки - шест повече от четвъртия в подреждането Панатинайкос.