АЕК отново не успя да победи ПАОК

АЕК и ПАОК завършиха 1:1 в дербито от 17-ия кръг на гръцкото първенство. Двата тима се срещнаха за последно преди месец на четвъртфиналите за националната купа, когато ПАОК спечели с 2:1 в Атина, а двата гола за "двуглавите орли" паднаха в добавеното време.

АЕК търсеше реванш от солунчани и скъсяване на разликата до второто място, заемано именно от ПАОК. Още в 19-ата минута Теохарис Цигарас от гостите получи директен червен картон за грубо нарушение в центъра. Малко по-късно Левия Гарсия засече центриране от десния фланг на Петрос Мантолас и изведе "жълто-черните" напред. ПАОК обаче изравни в 36-ата минута с попадение на Ясмин Куртич от пряк свободен, а през втората част се защитаваше добре с човек по-малко и в 11-и пореден мач не загуби от АЕК.

В друг мач от кръга шампионът Олимпиакос разгроми Астерас Триполис с 5:1. Два гола вкара Йоргос Масурас, а по веднъж се разписаха Сократис Папастатопулос, Андреас Бухалакис и бившият футболист на Левски Гари Родригес.

Грандът от Пирея вече води с цели 15 точки пред ПАОК. Третият АЕК пък изостава на 22 точки. В първата шестица са още Панатинайос, Арис и Астерас Триполис