ЦСКА (М) изпусна влака за ШЛ

ЦСКА (Москва) загуби с 0:2 гостуването си на Ахмат и не можа да излезе на трето място в Премиер лигата на Русия. По-лошото за "армейците" е, че изоставането им от втората позиция, даваща право на участие в Шампионската лига, остава 5 точки, а до края на сезона има само три кръга.

Ахмат игра само за честта си и успя да изненада тима на Алексей Березуцкий. Отборът от Грозни създаде повече положения и заслужено спечели с попадение на Даниил Уткин в 46-ата минута. Халфът стреля силно от наказателното поле и матира Игор Акинфеев. В края домакините решиха всичко с гол на Бернард Бериша.

Победа постигна и Спартак (Москва). Отборът на Паоло Ваноли направи обрат и се наложи с 2:1 над гостуващия Криля Советов, а двата гола отбеляза бившият нападател на самарци Александър Соболев. До почивката нещата не вървяха никак добре за Спартак и Криля Советов излезе напред с попадение от дузпа ан Юрий Горшков в 30-ата минута. В 61-ата и домакините получиха наказателен удар, реализиран от Соболев. Развръзката настъпи в 83-ата минута, когато Ломаев отрази изстрел на Куинси Промес, но при добавката Соболев не сбърка.

Спартаковци са на незавидното 10-о място в класирането, но се доближиха на 4 точки от днешния си съперник. За Криля Советов това беше втора поредна загуба след поражението с 1:4 от Химки.

На дъното Уфа стигна само до равенство при визитата си на Химки - 1:1, и е на 4 точки от 14-ото място, осигуряващо бараж за оставане в РПЛ. Химки игра с човек повече почти цял мач след червения картон на Елмир Набиулин в 12-ата минута, но поведе в средата на първата час с гол на Иля Кухарчук и запази преднината си почти до края. Все пак, водещият голмайстор в първенството Хамид Агаларов изравни от дузпа, в добавеното време, но с това шансовете на Уфа да оцелее не се увеличиха. Химки е на 11-а позиция с 29 точки и още няма спокойствие, че ще запази елитния си статут.