Дузпи пратиха Динамо (М) на полуфинал

Динамо (Москва) е първият полуфиналист в турнира за Купата на Русия. Столичният тим елиминира след изпълнение на дузпи втородивизионния Балтика и се класира сред последните 4 в надпреварата за първи път от 10 години. В редовното време срещата в Калининград завърши 1:1, а при дузпите по-точни се оказаха футболистите на Сандро Шварц.

Точен за Динамо беше Денис Макаров в 35-ата минута след подаване на Себастиан Шимански. Домакините стигнаха до равенството с попадение на Ишкан Гелоян в 84-ата минута. При наказателните удари Олег Алейник пропусна още първия за Балтика, а всички изпълнители за гостите бяха точни.

В другите четвъртфинали съперници са ЦСКА (Москва) - Спартак (Москва), Алания (Владикавказ) - Зенит и Енисей - Рубин