Зенит си върна водачеството в Премиер лигата, ЦСКА (М) допусна нова грешка

Шампионът Зенит бързо си върна прединната от 3 точки на върха в класирането на руската Премиер лига. Тимът от Санкт Петербург спечели с 3:1 домакинството си на Урал от 25-ия кръг и пак е едноличен лидер, след като за една вечер Динамо (Москва) се бе изравнил с него на върха.

Клаудиньо в 12-ата, Юри Алберто в 37-ата и Артьом Дзюба в 78-ата минута вкараха за домакините, а Юрий Железнов отбеляза почетното попадение за гостите в 83-ата минута.

В същото време ЦСКА (Москва) допусна нова грешна стъпка, след като не успя да спечели гостуването си на Уфа. Срещата завърши 1:1 след попадения на арио Фернандес за гостите в 88-ата и Алексей Накитин за домакините в 95-ата минута.

Спартак (Москва) също не успя да спечели домакинството си на Рубин (Казан), като и този сблъсък завърши 1:1. Гостите откриха с гол на Владислав Игнатиев в 30-ата минута, а домакините стигнаха до точката с попадение на Александър Соболев в 69-ата минута.

След изиграването на тези срещи Зенит е лидер с 55 точки, пред Динамо с 52 и ЦСКА (Москва) с 44 точки. Спартак (Москва) е на 9-ото място с 31 точки, а Ахмат е едно място по-напред на 8-ата позиция с 32 точки. Рубин е 12-и с 26 точки, а Уфа и Урал остават под чертата, съответно на 14-ото и 15-ото място с 22 и 21 точки.