Зенит направи огромна крачка към поредната си титла

Шампионът на Русия Зенит увеличи преднината си пред втория в класирането Динамо (Москва) на 6 точки, след като постигна успех с 3:1 при визитата си на Краснодар. Питерци не оставиха съмнение в по-високата си класа и вече докосват поредната си титла. До края на сезона в Премиер лигата остават само 4 кръга, а отборът на Сергей Семак има предимство и в преките двубои с Динамо, който вчера отстъпи с 0:1 на ЦСКА (Москва).

Срещу Краснодар Зенит нанесе своя удар в края на първото полувреме, когато в разстояние на 7 минути поведе с 2:0 след голове на Игор Сергеев и Малком. Домакините върнаха интригата в 73-ата минута с точен изстрел на младока Ираклий Манелов, но в края Магомед Оздоев се възползва от подаване на Андрей Мостовой и реши всичко в полза на гранда от Санкт Петербург.

"Можехме да спечелим и по-убедително. Не е лесно даден отбор винаги да се представя на високо ниво, а към лидера очакванията са най-сериозни. В Русия много трудно се става шампион в поредни години. Поздравявам отбора и феновете. Заслужено сме на първо място и сме вкарали най-много голове, което е плод на упорита работа", заяви Семак след победата над "биковете".

До края на сезона Зенит ще срещне Локомотив (Москва), Химки, Спартак (Москва) и Нижний Новгород. Две победи ще са достатъчни на питерци, за да станат недостижими за Динамо. На трето място в класирането е ЦСКА, а топ 6 допълват Сочи, Локомотив (Москва) и Краснодар