ЧФР Клуж не допусна грешка срещу Арджеш и Райнов

Устремилият се към нова титла на Румъния ЧФР Клуж не дупосна грешка в домакинството си на Арджеш от 3-ия кръг на шампионския плейоф в Лига 1. "Железничарите" се наложиха с 2:0 на свой терен. Българско дерби обаче нямаше, тъй като Кристиан Димитров отново не бе включен в групата на домакините. За сметка на това за гостите цял мач записа Мартин Райнов.

Двама хървати бяха героите за ЧФР Клуж тази вечер. Резултатът в мача откри Габриел Дебелю в 23-ата минута, а Марко Дуганджич отбеляза втория гол в срещата в 84-ата минута.

Арджеш пък завърши двубоя в намален състав, след като Костинел Тофан получи червен картон в 77-ата минута.

С тази победа ЧФР Клуж остава лидер в класирането с 45 точки. Арджеш пък допусна трета поредна загуба в плейофите и е на последното 6-о място с 24 точки.