Райнов и компания отказаха ФКСБ от битката за титлата

ФКСБ окончателно се прости с надеждите си да догони шампиона на Румъния ЧФР Клуж. Въпреки че тепърва предстои плейофна фаза, грандът от Букурещ изостава на цели 14 точки от първото място. Днес тимът на Антон Петреа загуби с 0:1 от Арджеш (Питещ) на Мартин Райнов. Българският халф се появи като резерва за домакините в 71-ата минута, заменяйки бившата звезда на ФКСБ Кристиан Танасе.

Гола за Арджеш вкара Георге Ганеа в 16-ата минута след огромна грешка на вратаря Андрей Влад. Той подари топката на Танасе, последва пас към Ганеа и домакините поведоха. ФКСБ можеше да изравни малко преди края, но Флоринел Коман не се възползва от хитро подаване на Клаудиу Кешеру.

Снимка: prosport.ro

Арджеш е в серия от 6 мача без загуба и заема 7-о място в класирането. Отборът на Райнов е само на точка зад шестия Ботошани преди последния кръг от редовния сезон. В него двата тима се изправят един срещу друг и при победа Арджеш ще участва в първата плейофна шестица.