Райнов и Арджеш загубиха драматично от ФКСБ

Мартин Райнов игра цял мач и получи жълт картон при домакинската загуба на Арджеш с 2:3 от ФКСБ. Мачът от втория кръг на плейофите в Шампионската група беше много нервен, а гостите от столицата стигнаха до трите точки с гол от дузпа на Андрей Думитер в 4-ата минута от добавеното време.

ФКСБ поведе в 39-ата минута с попадение на Флорин Танасе след пас на Дариус Олару. В края на полувремето обаче Арджеш получи дузпа и Йонуц Шербан не сбърка - 1:1. В 56-ата минута Танасе също се разписа от бялата точка, макар че вратарят Александру Греаб докосна топката. В 69-ата минута Шербан получи червен картон и домакините останаха в намален състав, но малко по-късно те отново спечелиха дузпа и Ахмед Саид беше точен. В края ФКСБ се възползва от численото си предимство и Думитер донесе победата с добавка отблизо.

В класирането ФКСБ е на второ място с 37 точки, а начело е шампионът ЧФР Клуж с 42. Арджеш е на шестата позиция с 24 точки. Пред тима на Райнов са Университатя (Крайова) с 30, Волунтари с 27 и Фарул (Констанца) с 25.

В плейофната група за оставане в елита Динамо (Букурещ) и Сепси направиха нулево равенство. Антони Иванов се появи като резерва за "червените кучета" в 72-ата минута, а Радослав Димитров не беше в групата на гостите. Сепси е на трето място в класирането с 24 точки, а Динамо има 10 и е само пред Академика (Клинчени) на Александър Цветков и Владимир Гогов, и Газ Метан.

Снимки: gsp.ro