Новият отбор на Чунчуков допусна драматичен обрат

ФСКБ отново се доближи на 6 точки до шампиона и водач в румънското първенство ЧФР Клуж. Тази вечер грандът от Букурещ постигна инфарктна победа с 3:2 срещу гостуващия Киндия (Търговище), след като на почивката губеше с 0:2. Цветелин Чунчуков игра за Киндия в последните 15 минути.

Даниел Попа даде аванс на гостите в 15-ата минута, а в 21-ата се разписа и Михай Бутеан. През второто част ФСКБ бързо намали с попадение на Дариус Олару (47'), след което имаше достатъчно време за пълен обрат. За 2:2 се разписа Валентин Георге в 67-ата минута, а в 77-ата той получи пас от бившата звезда на Лудогорец Клаудиу Кешеру и осигури успеха на столичани.

Мартин Райнов игра половин час за Арджеш, който се наложи с 1:0 у дома над Миовени и излезе на седмо място в класирането. Динамо (Букурещ) пък прекъсна серията си от 6 загуби в Лига 1 и стигна до нулево равенство при гостуването на УТА Арад. В хода на двубоя "червените кучета" останаха с 9 човека заради червени картони на Марко Еман (42') и Александру Рауца (78'), но не допуснаха гол. Въпреки това, Динамо е на предпоследното място с 13 точки от 26 мача.

Снимка: gsp.ro