Бивш френски национал зарадва Олимпиакос срещу АЕК

Олимпиакос не спира да доказва, че превъзхожда значително конкурентите си в гръцкото първенство. Снощи грандът от Пирея се наложи с 1:0 над третия в калсирането АЕК и има преднина от цели 17 точки пред "жълто-черните".

Като цяло мачът не беше много зрелищен, но домакините търпеливо дочакаха момента да нанесат решителен удар. Той дойде в 84-ата минута, когато бившият френски национал Ян М'Вила се оказа на точното място след центриране от корнер и с добавка отблизо осигури трите точки на отбора си.

С домакински победиха приключиха и другите три неделни мача от 23-ия кръг. ПАОК надви с 1:0 Атромитос благодарение на точен изстрел на Хосе Креспо в 57-ата минута и е втори в подреждането с 47 точки, девет по-малко от Олимпиакос. Панатинайкос спечели с 2:0 домакинството си на Ламия и се изкачи на 4-о място, а ОФИ победи с 2:1 Волос и заема 7-ата позиция в класирането.