Олимпиакос с изненадваща загуба за Купата на Гърция

Хегемонът в гръцкия футбол Олимпиакос допусна неочаквано поражение от скромния Панетоликос на 1/4-финалите за Купата на Гърция. Грандът от Пирея загуби с 1:2 като гост, но това не е фатално, защото след седмица предстои реванш в Пирея.

Юсеф Ел Араби откри в полза на Олимпиакос в 13-ата минута, възползвайки се от подаване на Матийо Валбуена. В средата на първото полувреме аржентинецът Хавиер Мендоса изравни, а победата на домакините донесе Николаос Карелис в 60-ата минута.

В дербито от тази фаза на турнира ПАОК и АЕК направиха нулево равенство. Домакините от Солун създадоха повече положения за гол, а в началото на втораат част попадение на Стивън Цубер от АЕК беше отменено заради засада. Преди този мач ПАОК имаше пет поредни победи срещу "жълто-черните".

За сигурен полуфиналист може да се счита Панатинайкос. "Детелините" разгромиха с 4:0 втородивизионния Кардица, като всички голове паднаха още до почивката, а техни автори станаха Матеуш Витал (6', 20'), Айтор Канталапиедра (32') и Карлитос Лопес (42').

Днес е първият мач от четвъртфиналите между Арис и Ламия.