Драматичен обрат за ПАОК в дербито с Панатинайкос

ПАОК затвърди добрата си форма от началото на годината с ценна победа с 2:1 срещу Панатинайкос в дербито то 22-ия кръг на гръцкото първенство. Гостите поведоха с попадение на Себастиан Паласиос в 6-ата минута, но след това бяха подложени на силен натиск и през второто полувреме се огънаха.

Исландският защитник Сверир Инги Ингасон изравни в 77-ата минута с добавка от няколко метра, а малко преди края на редовното време Хуан Састре донесе трите точки на ПАОК с бомбен шут, при който топката срещна напречната греда, а след това тупна зад голлинията.

Шампионът Олимпиакос с лекота победи като гост Йоникос - 3:0. Агибу Камара даде преднина на гранда от Пирея в 24-ата минута с далечен удар, а през второто полувреме Тикиньо и Йоргос Масурас вкараха два бързи гола и всичко беше решено. Тикиньо се разписа от дузпа, а Масурас завърши хубава атака на гостите с точен удар в далечния ъгъл.

Успех постигна и АЕК. "Жълто-черните" сразиха с 3:0 Аполон Смирнис, като всички голове паднаха след почивката. Серхио Араухо откри в 52-ата минута, а в 67-ата швейцарският национал Стивън Цубер удвои. Отново Араухо в 71-ата минута затвърди победата на АЕК. Малко преди края Милад Мохамади от домакините получи червен картон.

Олимпиакос е начело в класирането с 53 точки, ПАОК има 44, а АЕК е трети с 39. Следват ПАС Янина с 33, Астерас Триполис с 32 и Панатинайкос с 30.