Велковски не игра за Серкъл при сензационна победа над Андерлехт

Серкъл Брюж записа трета поредна победа в белгийското първенство. Отборът на Димитър Велковски изненадващо се наложи с 2:0 при гостуването на Андерлехт от 24-ия кръг. Българският защитник остана на резервната скамейка.

Двубоят се разви зле за Андерлехт от самото начало и в 25-ата минута тимът на Венсан Компани остана с 10 човека заради червен картон на Уесли Хут. През второто полувреме Серкъл Брюж поведе с гол на Раби Матондо в 68-ата минута, а в 87-ата Франк Кануте затвърди успеха на гостите.

Кристиян Малинов пропусна мача на Льовен срещу Зюлте Варегем заради контузия. Срещата завърши 1:1, като за Льовен се разписа Сори Каба. Отборът на бившия халф на ЦСКА - София 13-и в класирането с 27 точки, а Серкъл Брюж се изкачи на 7-о място с 34 точки.

В другите мачове тази вечер Юпен отстъпи с 0:2 на Стандард (Лиеж), а Серен надви с 2:1 последния Беершот.

Начело в класирането продължава да е новакът Унион СЖ с аванс от цели 9 точки пред Брюж и Антверп. Топ 6 допълват Андерлехт, Гент и Шарлероа.