Малинов и компания отпаднаха от Брюж за Купата на Белгия

Брюж помете с 4:1 тима на Льовен в сблъсъка на 1/4-финала за Купата на Белгия. Българският национал Кристиан Малинов бе сред титулярите в състава на гостите, но получи жълт картон през първото полувреме и след това бе заменен в 73-ата минута.

Иначе Брюж поведе с два гола в края на първата част, дело на Шарл де Кетеларе в 41-ата и Едер Баланта в 45-ата минута.

Льовен върна за кратко интригата с попадение на Ксавие Марсе в 58-ата минута, но последваха нови две попадения на домакините, дело на Ноа Ланг в 64-ата и Ханс Ванакен в 91-ата минута, с които те довършиха съперника си.

Така Брюж стана последният участник на 1/2-финалите в турнира, след като за този етап вече се класираха Андерлехт, Ойпен и Гент.