Камбуур отпадна за Купата на Нидерландия, Кръстев сменен на почивката

Филип Кръстев игра едно полувреме за Камбуур в мача от 1/16-финалите за Купата на Нидерландия срещу НЕК Неймеген. Българският младежки национал започна като титуляр, но беше сменен на почивката, а отборът му загуби с 1:2 и отпадна.

Гостите нанесоха своя удар още до почивката с попадения на Оле тер Хаар Ромени и Дирк Прьопер, а Сам Хендрикс, който замени Кръстев, върна един гол за Камбуур в 57-ата минута.

За юношата на Славия това беше втори мач като титуляр, откакто се премести в Ниската земя. Той започна и срещу втория тим на Аякс в предишния кръг за купата, когато дори отбелязал гол.

Камбуур се представя много силно в Ередивизи и заема 7-о място в класирането, като е само на 2 точки зад четвъртия Витес. В следващия кръг отборът на Кръстев ще посрещне Хееренвеен.