Филип Кръстев поведе Камбур за разгром за Купата на Нидерландия

Младежкият национал Филип Кръстев изигра много силен мач за своя Камбур при победата с 5:0 над четвъртодивизинния Аякс Затердаг в двубой от първия кръг за Купата на Нидерландия. Българинът бе на терена през всички 90 минути и реализира едно попадение и изработи други два, като принуди съперникови играчи да си отбележат автогол.

Резултатът бе открит в 22-ата минута, когато Кръстев се оказа на стрелкова позиция, но ударът му бе спасен от вратаря преди да рикошира в Ксам Флеминг и влезе във вратата. В 35-ата минута Крсътев реализира за 2:0, след като с глава прехвърли стража на съперника. До почивката Ерик Шоутен вкара трети гол за Камбур. След почивката в 57-ата минута Кръстев центрира от корнер, а Стефам Смал не успя да изчисти добре и прати топката в собствената си врата. Последният гол бе дело на Ник Доодеман в 74-ата минута.

Това бе първи гол за Кръстев с фланелката на Камбур в официален мач. Преди това 20-годишният играч се бе разписал в контрола срещу Хееренвеен.