Филип Кръстев изгледа от пейката унизителна загуба на Камбуур

Младежкият национал Филип Кръстев не се появи в игра за Камбуур в мача срещу Витес от 15-ия кръг на Ередивизи. Тимът на българина претърпя разгромна загуба с 1:6 и отстъпи 5-ото място на гостите, които вкараха три гола за 10 минути още преди почивката.

Сондре Тронстад даде преднина на Витес в 26-ата минута, а голът му беше последван от точни изстрели на Люис Опенда и Томас Баутинг. Влезлият като резерва Марко Тол върна едно попадение в 41-ата минута, но през второто полувреме футболистите на Камбуур тотално рухнаха. Норвежецът Тронстад вкара втория си гл в 49-ата минута, а разгрома оформиха Опенда и Николай Фредериксен Баден.

Преди този мач Камбуур беше в серия от 4 поредни победи в елита на нидерландския футбол. Отборът на Филип Кръстев надскача очакванията и ще се опита да се върне към добрите резултати в следващия кръг, когато гостува на Вилем II.

Начело в Ередивизи е Аякс с 36 точки, следван от ПСВ Айндховен с 34 и Фейенорд с 32. Пред Камбуур са още Утрехт и Витес с по 26 точки. На дъното е Цволе с едва 6 точки.