Кръстев влезе от пейката срещу Фейенорд, но тимът му загуби след здрава битка

Камбуур изигра силен мач, но въпреки това допусна загуба в домакинството си на гранда Фейенорд от 10-ия кръг на нидерландската Ередивизий. Срещата предложи много емоции, но гостите си тръгнаха с победа с 3:2. Българският халф Филип Кръстев влезе като резерва за домакините в 71-ата минута, но не успя да промени развоя на мача.

Камбуур поведе с гол на Давид Самбиса в 23-ата минута, но до края на първото полувреме Фейенорд направи обрат с попадения на Бриан Линсен в 25-ата и Фредрик Аурснес в 45-ата минута.

Отново Самбиса възстанови равенството в 50-ата минута, но Тирел Маласия отбеляза трети гол за ротердамци в 58-ата минута и това се оказа и победното попадение.

С този успех Фейенорд излезе на 4-ата позиция с 19 точки. Камбуур остава на 11-ата позиция с 12 точки.