Груев с жълт картон при загуба на Вердер

Вердер (Бремен) отстъпи с 1:2 на Холщайн (Кил) в 15-ия кръг на Втора Бундеслига и пропусна да се доближи до водачите в класирането. Илия Груев-младши беше титуляр за водения от Даниел Зенкович тим. Българският младежки национал получи жълт картон в 12-ата минута, а в 81-ата отстъпи мястото си на Оскар Шьонфелдер.

И двата отбора действаха подчертано офанзивно, но домакините по-добре се възползваха от шансовете си. Те поведоха в самия край на първото полувреме с точен изстрел на Йошуа Меес, но Вердер отговори в 57-ата минута с гол на Никлас Фюлкруг след подаване на Марвин Дукш. Победата на Холщайн донесе Бенедикт Пихлер в 65-ата минута.

За Вердер това е първа загуба след серия от 4 мача, в които отборът взе 6 точки. "Бременските музиканти" са 10-и в класирането с 20 точки, а Холщайн се изкачи на 12-ата позиция със 17. Водят Дармщат и Санкт Паули с по 29 точки, пред Ян Регенсбург с 28 и Шалке 04 с 26.