Вердер показа характер и в дербито с Шалке 04

Големият сблъсък от 15-ия кръг на Втора Бундеслига между Вердер (Бремен) и Шалке 04 завърши без победител - 1:1. Два от най-именитите клубове в Германия направиха интересен мач, в който головете паднаха в последните 10 минути. Шалке поведе в 82-ата с точен изстрел на Симон Тероде, а Вердер изравни дълбоко в добавеното време с попадение от дузпа на Никлас Фюлкруг.

Титуляр за Вердер отново беше българският младежки национал Илия Груев. Родният халф действаше непосредствено пред защитата и се представи на ниво.

Шалке имаше по-добрите положения преди почивката, а Вердер доминираше през второто полувреме. Публиката на "Везерщадион" не спря да подкрепя домакините, но те така и не намираха път към вратата, пазена от Мартин Фрайзъл

В 82-ата минута силен удар на резервата Родриго Саласар затрудни Иржи Павелка и чешкият вратар само изби топката в краката на Симон Тероде. Нападателят на Шалке не сбърка и откри резултата с историческия си 154-и гол, с който стана едноличен водач при голмайсторите във Втора Бундеслига за всички времена.

Заради многото спирания на играта съдията даде 9 минути продължение и в последната от тях Вердер получи дузпа, реализирана от Фюлкруг. Така още веднъж през сезона съставът от Бремен вкара гол в последните минути и добави ценна точка в актива си. Вердер е 8-и в класирането, а Шалке заема 7-ата позиция. Начело са Дармщат и Санкт Паули, които вчера играха помежду си и Дармщат спечели с 4:0.