Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Вердер повали Нюрнберг с късен обрат

Вердер (Бремен) сложи край на серията си от три мача без победа във Втора Бундеслига. С Илия Груев в състава си, "бременските музиканти" направиха обрат в последните 10 минути и вече са 8-и в класирането, на 7 точки зад водача Санкт Паули, но само на 3 зад третия Шалке 04.

Груев отново беше титуляр и остана на терена през цялото време. Българинът имаше някои важни намеси в дефанзивен план, особено до почивката, но отборът му получи гол в 20-ата минута, дело на Никола Доведан.

След почивката мачът стана много по-интересен. Нюрнберг пропусна да увеличи аванса си, но пък веднъж гредата помогна на "франките". В 80-ата минута Милош Велкович центрира отляво, а Никлас Фюлкруг засече топката с глава и вкара за 1:1. Развръзката дойде в 88-ата минута. Тогава щастлив рикошет откри "златна" възможност пред Леонардо Битенкурт и бившият футболист на Борусия (Дортмунд) се възползва от нея.

В другия петъчен двубой Холщайн (Кил) се наложи с 2:1 над Динамо (Дрезден).