Райнов и Арджеш с важна победа като гост

Мартин Райнов игра цял мач за Арджеш, а отборът му победи с 1:0 като гост УТА Арда и излезе на 7-о място в класирането. Това беше втори пореден успех за тима от Питещ след този с 3:2 над Университатя (Крайова) в предишния кръг. Единственото попадение в двубоя отбеляза Жоао Мигел в 80-ата минута.

В големи периоди от срещата домакините бяха по-активният отбор, но пропуски на нападателите лишиха тима поне от точка. След четвъртия пореден мач, в който не отбеляза гол, УТА Арад е на 9-о място с 25 точки, колкото има и Фарул (Констанца).

В друг мач вчера Сепси и Киндия (Търговище) направиха 0:0. Равенството е общо девето за отбора на Радослав Димитров и Цветелин Чунчуков. Двамата българи започнаха като титуляри, но Чунчуков беше сменен в 71-ата минута. В началото на второто полувреме бившият нападател на Славия получи жълт картон.

Сепси е на 11-а позиция в класирането с 11 точки. Лидер е ЧФР Клуж с 42, пред ФКСБ с 34. На дъното с едва 4 точки е Академика (Клинчени).