Монтана без проблеми срещу Марек🏐

Волейболистите на Монтана постигнаха безпроблемна 5-а поредна победа в Efbet Супер Волей. Момчетата на Даниел Пеев надиграха категорично вкъщи Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:23, 25:18, 25:12) в среща от междинния 7-и кръг на шампионата, играна тази вечер пред около 100 зрители в зала "Младост".

По този начин, преди края и на последния мач от кръга между ЦСКА и Нефтохимик 2010, монтанчани са на 5-о място във временното класиране с 5 победи, 2 загуби и 15 точки. Марек пък остава 8-и с 3 победи, 4 загуби и 9 точки. В 8-ия кръг Монтана ще гостува на Локомотив (Пловдив), а дупничани ще приемат Ботев (Луковит). Срещите са съответно в неделя (28 ноември) от 18,00 часа и в събота (27 ноември) от 17,30 часа.

Монтана и Марек си разменяха ролите в първата част, но монтанчани успяха да наложат волята си и да поведат в резултата след 25:23. В следващите два гейма домакините не срещнаха проблеми и се поздравиха с чиста победа.

Най-полезни за Монтана станаха Радослав Попов (1 блок, 1 ас, 65% ефективност в атака и 29% позитивно посрещане - +11) и Жулиен Георгиев (3 аса и 47% ефективност в атака - +4) с 13 и 12 точки за победата.

Независимо от това, за MVP на мача беше определен либерото на монтанчани Мартин Божилов, който имаше страхотни изяви.

За тима на Марек Димитър Дулчев се отчете с 12 точки (1 ас и 38% ефективност в атака).

МОНТАНА - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:0 (25:23, 25:18, 25:12)

МОНТАНА: Максимилиан Талер 2, Жулиен Георгиев 12, Радослав Попов 13, Димитър Калчев 10, Луис Видал 5, Мартин Кръстев 2 - Мартин Божилов-либеро (Любослав Симеонов 5, Стефан Чавдаров 4, Стефан Георгиев, Методи Методиев-либеро)

Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ

МАРЕК: Стефан Узунов 2, Димитър Дулчев 12, Цветелин Цветанов 8, Лука Костик 6, Любчо Янков 3, Ивайло Дамянов 1 - Димитър Механджийски-либеро (Георги Бъчваров 2, Никола Карагьозов, Александър Николов, Илиян Илиев, Георги Спасов-либеро)

Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.