Левски с чиста победа срещу Берое в Стара Загора

Волейболният отбор на Левски записа трета поредна и общо 4-а победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Момчетата на Андрей Жеков биха категорично и без проблеми като гости Берое 2016 (Стара Загора) с 3:0 (25:18, 25:19, 25:17) в мач от междинния 7-и кръг, игран тази вечер в зала "Иван Вазов".

Така, преди края на останалите срещи от кръга, "сините" са 6-и във временното класиране с 4 победи, 3 загуби и 14 точки. Берое пък остава на 13-а позиция с едва 1 победа, 6 загуби и 3 точки. В редовния 8-и кръг Левски приема новака Раковски 1964 (Севлиево), докато старозагорци са отново домакини, но на Добруджа 07 (Добрич). И двете срещи са в събота (27 ноември).

От Левски бяха без капитана си Боян Йорданов. Ядрено-магнитен резонанс трябва да установи какво е състоянието на диагонала, който има травма в стъпалото. В отсъствието на Йорданов за първи път капитан на "сините" бе друг от опитните състезатели в тима - либерото Владислав Иванов.

"Сините" доминираха през по-голямата част от първия гейм, като единствено в средата позволиха на домакините от Берое да се доближат максимално. Във втория гейм гостите от Левски отново бяха водещи и още по-категорични и увеличиха аванса си на 2:0. Третата част започна с равностойна игра на двата отбора, но след 14-та точка Левски пое инициативата и дръпна, като до края не срещна повече проблеми.

Най-полезен за Левски стана Гордън Люцканов с 16 точки (1 блок, 65% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане - +10) за победата. А младият Венислав Антов добави още 12 точки (2 блока и 45% ефективност в атака - +3) за успеха.

За тима на Берое Симеон Александров завърши със скромните 9 точки (2 аса, 44% ефективност в атака и 41% позитивно посрещане - +3).

БЕРОЕ 2016 (СТАРА ЗАГОРА) - ЛЕВСКИ 0:3 (18:25, 19:25, 17:25)

БЕРОЕ 2016: Денимир Димитров 2, Руси Желев 7, Симеон Александров 9, Иван Тасев 4, Милослав Димов 3, Алексей Землянко 6 - Мартин Иванов-либеро (Чавдар Саловски-либеро)

Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ

ЛЕВСКИ: Владимир Станков 4, Венислав Антов 12, Гордън Люцканов 16, Самуил Вълчинов 8, Лазар Бучков 6, Светослав Гоцев 10 - Владислав Иванов-либеро (Владимир Гърков 1, Кристиян Титрийски)

Старши треньор: АНДРЕЙ ЖЕКОВ.