Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Пирин остават начело в Efbet Супер Волей след 7 от 7🏐

Волейболистите на Пирин (Разлог) остават непобедени в Efbet Супер Волей, след като постигнаха 7-а поредна победа. Воденият от играещия треньор Благовест Катранджиев тим се наложи като гост на новака Сливнишки герой (Сливница) с 3:1 (25:16, 21:25, 25:19, 25:23) в среща от междинния 7-и кръг, игран тази вечер в зала "Арена Сливница".

24 Efbet Супер Волей: Сливнишки герой (Сливница) - Пирин (Разлог) 1:3 🏐

По този начин разложани продължават да са еднолично начело във временното класиране с 7 победи от 7 мача и 21 точки. Сливнишки герой пък е на 11-о място с едва 1 победа, 4 загуби и 3 точки, но и два мача по-малко. В редовния 8-и кръг Пирин ще приеме Славия, а играчите на Мартин Стоев са отново домакини, но този път на шампиона Хебър (Пазарджик). И двата мача са в събота (27 ноември) от 18,00 часа.

Гостите от Пирин имаха водеща роля през по-голямата част от срещата. Те започнаха стабилно в първия гейм и го спечелиха с убедителното 25:16. Домакините от Сливнишки герой се опитаха да затруднят съперника и да направят нещо на свой терен, но това им се отдаде само във втората част. В нея Пирин поведе с 16:13, но волейболистите на Мартин Стоев направиха обрат и поведоха с 19:17. Възходът им продължи, а това се отрази негативно на гостите. Домакините устояха на всички атаки и спечелиха втората част с 25:21 за раввенството 1:1.

В следващите два гейма Пирин намери своята стабилност и отново пое контролираха играта. Домакините пък не успяха да продължат успешната линия. В четвъртата част все пак играчите на Сливнишки герой направиха закъснял щурм и се доближиха до точка разлика при 23:24. Във важния момент опитът на Пирин обаче си каза думата и спечелиха гейма с минималното 25:23 за крайното 3:1.

Нов страхотен мач за Пирин изигра Спас Байрев, който бе над всички и заби 26 точки (6 блока!, 1 ас и 45% ефективност в атака - +16) за победата. Петър Петров добави още 15 точки (1 блок, 1 ас, 45% ефективност в атака и 55% позитивно посрещане - +6) за успеха.

Въпреки това, за MVP на мача беше обявен капитанът на Пирин Александър Симеонов.

За домакините от Сливнишки герой Ерик Стоев и опитните Методи Ананиев и Костадин Стойков, който влезе като резерва още в първия гейм, реализираха по 14 точки, но и техните усилия не бяха достатъчни за победа.

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ (СЛИВНИЦА) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 1:3 (16:25, 25:21, 19:25, 23:25)

СЛИВНИШКИ ГЕРОЙ: Стоил Палев 5, Мариян Наков 4, Ерик Стоев 14, Методи Ананиев 14, Павел Душков 7, Иван Тасев - Борис Димов-либеро (Костадин Стойков 14, Георги Левенов 5, Валери Тодоров, Георги Митов-либеро)

Старши треньор: МАРТИН СТОЕВ

ПИРИН: Любомир Агонцев 2, Спас Байрев 26, Петър Петров 15, Александър Симеонов 9, Васил Атанасов 7, Костадин Гаджанов 10 - Виктор Копанаров-либеро (Константин Нечев)

Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ.

Снимки: Национална волейболна лига (НВЛ), start-photo.bg