Славия излъга Ботев (Луковит) за първата си победа след петгеймова драма🏐

Волейболистите на Славия записаха първата си победа от началото на сезона в Efbet Супер Волей. Воденият от Северин Димитров тим се наложи много трудно и драматично като гост над Ботев (Луковит) с 3:2 (25:15, 17:25, 24:26, 25:23, 15:13) в мач от междинния 7-и кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Чавдар" в Етрополе.

Въпреки успеха, "белите" остават на предпоследното 15-о място във временното класиране с 1 победа, 4 загуби и 2 точки, но и две срещи по-малко. Ботев пък е 12-и с 1 победа, 6 загуби и 4 точки. В редовния 8-и кръг Славия ще гостува на лидера Пирин (Разлог), докато луковитци ще са гости на Марек Юнион Ивкони (Дупница). И двата мача са в събота (27 ноември).

Славия тръгна по-добре в мача, след като взе първия гейм с убедителното 25:15, но домакините от Ботев отговориха бързо във втория, показвайки желание за борба - 25:17. В "игра на котка и мишка" се превърна третата част, като двата тима постоянно разменяха лидерството, но Ботев успя да наложи волята си и да се доближи до краен позитивен резултат след 26:24. "Белите" обаче не загубиха мотивация, и успяха да вкарат мача в тайбрек след 25:23. В решаващата пета част, и двата тима се бориха за всяка точка, като домакините изглеждаха по-близо до успеха. Славия обаче записа някои важни точки след 8-а и в крайна сметка се поздрави с победата след 15:13 и 3:2.

Най-резултатен за Славия бе Божидар Георгиев с 18 точки (5 блока!, 2 аса, 50% ефективност в атака и 62% позитивно посрещане - +8) за победата. Васил Николов (3 аса, 61% ефективност в атака и 54% позитивно посрещане - +10) и Виктор Недялков (1 блок, 1 ас и 56% ефективност в атака - +10) добавиха по 17 точки за успеха.

За тима на Ботев над всички бе Илиян Иванов, който реализира страхотните 29 точки (3 блока, 3 аса, 48% ефективност в атака и 56% позитивно посрещане - +12). Капитанът Мирослав Братанов завърши с 20 точки (1 блок, 4 аса, 54% ефективност в атака и 74% позитивно посрещане - +2), но и това не беше достатъчно за победа.

БОТЕВ (ЛУКОВИТ) - СЛАВИЯ 2:3 (15:25, 25:17, 26:24, 23:25, 13:15)

БОТЕВ: Христо Петков 1, Илиян Иванов 29, Мирослав Братанов 20, Калоян Калчев 10, Любомир Топалов 11, Пламен Тодоров 4 - Даниел Николаев-либеро

Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ

СЛАВИЯ: Александър Борисов 5, Виктор Недялков 17, Васил Николов 17, Божидар Георгиев 18, Виктор Бодуров 14, Цветослав Николовски 4 - Христо Колев-либеро (Деян Тодоров 1)

Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ.