Нова засечка за Вердер и Илия Груев в стремежа за завръщане в елита

Наложилият се като титуляр Илия Груев-младши отново изигра пълни 90 минути за Вердер (Бремен), но отборът пак не успя да стигне до успеха във Втора Бундеслига. Този път четирикратният шампион на Германия направи 2:2 при гостуването си на намиращия се в зоната на изпадащите Зандхаузен в среща от 11-ия кръг. По този начин Вердер вече е на цели 10 точки от първото място и на 7 от най-близката позиция, даваща шанс за промоция в елита.

Младият българин и неговите съотборници дори бяха на крачка от загуба, но успяха да изравнят във втората минута на добавеното време,  когато точен беше Никлас Фюлкруг. След това гостите удариха и греда, а имаха и още един шанс, но си останаха само с точката.

Николай Рап изведе Вердер напред след 12 минути игра, но после домакините обърнаха с две попадения на Паскал Тестроет в 29-ата и 84-ата.

Бременчани са с само с един успех в последните си пет двубоя в първенството.