Balkan Grand Prix 6

Пирин с 5 от 5 след разгром над Ботев (Луковит)🏐

Волейболистите на Пирин (Разлог) продължават непобедени в Efbet Супер Волей, след като постигнаха 5-а поредна победа. Воденият от играещия треньор Благовест Катранджиев тим разгроми вкъщи Ботев (Луковит) с 3:0 (25:14, 25:11, 25:17) в мач от 5-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Септември".

Така разложани остават еднолично начело във временното класиране с 5 победи от 5 мача и 15 точки. Ботев пък е с едва 1 победа, 4 загуби и 3 точки. В 6-ия кръг Пирин гостува на Дунав (Русе), докато луковитци са отново гости, но този път на Дея спорт (Бургас). Срещите са съответно в петък (19 ноември) от 18,00 часа и в четвъртък (18 ноември) от 18,30 часа.

Домакините от Пирин доминираха почти през цялото време, като единствено в третия гейм играчите на Ботев поведоха с 5:0, но след това допуснаха изравняване и обрат.

Над всички за Пирин отново бе Спас Байрев със страхотните 19 точки (5 аса!, 4 блока и 63% ефективност в атака - +13) за победата. Петър Петров добави още 13 точки (3 аса, 59% ефективност в атака и 75% позитивно посрещане - +10) за успеха.

За Ботев Илиян Иванов беше единственият с двуцифров актив - 10 точки (1 ас, 53% ефективност в атака и 39% позитивно посрещане).

ПИРИН (РАЗЛОГ) - БОТЕВ (ЛУКОВИТ) 3:0 (25:14, 25:11, 25:17)

ПИРИН: Любомир Агонцев 1, Спас Байрев 19, Петър Петров 13, Александър Симеонов 5, Васил Атанасов 2, Костадин Гаджанов 9 - Виктор Копанаров-либеро (Константин Нечев 1, Димитър Праматаров, Стилиан Делибосов 5)

Старши треньор: БЛАГОВЕСТ КАТРАНДЖИЕВ

БОТЕВ: Христо Петков 3, Иван Панков 5, Илиян Иванов 10, Мирослав Братанов 3, Любомир Топалов 2, Пламен Тодоров 5 - Калоян Калчев-либеро (Борис Борисов 2)

Старши треньор: ПЛАМЕН ТОДОРОВ.