Лош кръг за българите в Румъния

Шампионът на Румъния ЧФР Клуж продължава да е убедителен лидер в местното първенство. В последен мач от 13-ия кръг отборът на Дан Петреску се наложи с 2:0 над Сепси и има аванс от 8 точки пред втория Университатя (Крайова).

Титуляри за гостите бяха Радослав Димитров и Цветелин Чунчуков. Бившият нападател на Ботев (Пловдив) и Славия игра до 74-ата минута, когато отстъпи мястото си на Кевин Лукасен.

ЧФР Клуж поведе в 24-ата минута с гол на Рашид Бухенна, който се разписа с глава след центриране от корнер. В края на първото полувреме Чунчуков можеше да изравни, но стреля в страничната мрежа. В 53-ата минута Хуан Емануел Кулио от домакините пропусна дузпа, но после довкара топката от самата голлиния.

Загубата остави Сепси на 14-о място в класирането с едва 10 точки. След тима на Димитров и Чунчуков само само Динамо (Букурещ) и Академика (Клинчени).

Вчера Академика допусна нова загуба, този път с 0:3 от УТА Арад у дома. Асен Чандъров започна като титуляр, но беше сменен в 57-ата минута, а Георги Пашов се появи от пейката още в началото и изигра целия мач.

Гостите вкараха и трите гола до почивката, а техни автори станаха Йоан Ора (2) и Давид Микулеску). В калсирането УТА Арад вече е на 6-о място, а Академика е твърдо на дъното само с 3 точки. Динамо на Пламен Илиев има 5. От отборите с българи победа в 13-ия кръг взе само Арджеш на Мартин Райнов - 2:0 като гост на Волунтари.