Новак обърна отбора на Велковски

Димитър Велковски игра 78 минути при загубата на Серкъл Брюж от Серен в среща от 5-ия кръг на белгийското първенство. Тимът на българина отстъпи с 1:2 и остана в долната половина на класирането. Новакът Серен пък постигна втори успех и вече има 6 точки - с една повече от днешния си съперник.

Серкъл взе ранен аванс след гол на Борис Попович в 5-ата минута, но през втората част домакините направиха обрат с попадения на Юсеф Мазиз и Мариус. Велковски беше заменен от Александре Кирин при 1:1, а само минута по-късно Серен вкара втория си гол.

Загуба, при това тежка, претърпя и Льовен на Кристиян Малинов. Българският национал изобщо не влезе в игра, а отборът му беше разгромен с 1:4 на собствен терен от Юпен, който поведе в класирането с 11 точки. Льовен е 17-и с едва 3 пункта, а Серкъл Брюж е на 5-о място с 8 точки.