Велковски се отчете с асистенция, но Серкъл допусна обрат срещу Андерлехт

Селкъл (Брюж) загуби домакинството си на Андерлехт от 4-ия кръг на първенството на Белгия. Българинът Димитър Велковски игра цял мач за домакините и дори се отчете с асистенция за първия гол, но тимът му допусна обрат.

Серкъл поведе още в 1-ата минута на мача, когато Велковски подаде към Дьоман, който вкара за 1:0.

Андерлехт обаче демонстрира класа и обърна нещата в своя полза още преди да изтече първия половин час от мача. И двата гола за гостите реализира Джошуа Зиркзее в 13-ата и 29-ата минута.

Това бе втора победа за Андерлехт от началото на сезона и тимът излезе на 5-ото място със 7 точки. Серкъл пък записа първо поражение и се намира на 10-ото място с 5 спечелени точки.