Дея Спорт спечели битката на новаците срещу Раковски на старта на Efbet Супер Волей

Отборът на Дея Спорт (Бургас) спечелите битката на новаците на старта на новия сезон на българското волейболно първенство. Воденият от Венцислав Симеонов тим се наложи у дома над Раковски 1964 (Севлиево) с 3:0 (25:22, 25:20, 25:17) в среща от Група Б на Efbet Супер Волей, играна тази вечер в зала "Младост".

В следващия кръг Дея ще играе с градския си съперник - вицешампиона Нефтохимик 2010, докато Раковски ще гостува на Берое 2016 (Стара Загора). Мачовете са съответно следващия петък (29 октомври) и събота (30 октомври) от 17,00 часа.

Амбициозният състав на Дея, включващ редица звезди на волейбола като Георги Братоев, Тодор Вълчев, Красимир Гайдарски и Денис Чавдаров, не позволиха на Раковски да вземе и гейм, въпреки сериозната съпротива, която оказа. Севлиевци поемаха инициативата в началото на всяка част, след което оставаха равностойни на домакините за известно време. Впоследствие, обаче, не успяваха да удържат темпото, което се оказа най-важно за развоя на срещата. Дея спорт показа характер във важните ситуации и се поздрави с първата си победа в елита.

Най-полезен за Дея бе Тодор Вълчев с 18 точки (1 блок, 2 аса, 60% ефективност в атака и 50% позитивно посрещане), а Георги Петров добави още 14 точки (1 блок и 50% ефективност в атака) за победата. За тима на Раковски бившият играч на Дунав (Русе) Алекс Николов бе единственият с двуцифрен актив - 16 точки (70% ефективност в атака).

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - РАКОВСКИ 1964 (СЕВЛИЕВО) 3:0 (25:22, 25:20, 25:17)

ДЕЯ СПОРТ: Георги Братоев 5, Георги Петров 14, Тодор Вълчев 18, Андрей Николов 2, Денис Чавдаров 7, Стипе Перич 8 - Иван Дунков-либеро (Теодор Каменов 3, Красимир Гайдарски, Мирослав Димитров)

Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕОНОВ

РАКОВСКИ 1964: Красимир Димитров 1, Алекс Николов 16, Веселин Илиев 2, Атанас Цветанов 6, Дамян Огнянов 5, Владимир Христов 5 - Антонио Иванов-либеро (Преслав Мартинов 4, Йордан Йорданов 1, Велко Ботев)

Старши треньор: СТЕФАН ГАНЧЕВ.