Гредите попречиха на Фрайбург и РБ Лайпциг да излъчат победител

Отборите на Фрайбург и РБ Лайпциг завършиха наравно 1:1 на “Ойропа-Парк Щадион” в двубой от осмия кръг на Бундеслигата.

В началото на срещата пропуски направиха Ву-Йонг Джеонг и Емил Форшберг. В 32-ата обаче вторият откри резултата в полза на “биковете”, след като беше точен от дузпа, свирена за фал на Филип Лийнхарт срещу Кристофър Нкунку. Малко преди края на първата част Лукас Хьолер нацели далечната греда с мощен шут, а топката рикошира в Петер Гулачи и излезе в корнер. В мача имаше и още две нацелени греди, като тази за домакините беше след удар на Никлас Хьофлер, а на гостите - след шут на Нкунку. Все пак Фрайбург стигна до ремито с попадение в 63-ата минута, когато Джеонг засече с глава центриране на Винченцо Грифо. По този начин тимът се изкачи на четвъртата позиция с 16 точки и се изравни с Байерн (Мюнхен) и Байер (Леверкузен), чийто мач е утре. Лайпциг се намира на разочароващото осмо място с 11 спечелени пункта.