РБ Лайпциг записа втора поредна победа в Бундеслигата, Бохум потъва

РБ Лайпциг постигна категорична победа с 3:0 над гостуващия Бохум в мач от 7-ия кръг на Бундеслигата. Това бе известно пробуждане за домакините, които далече не правят най-добрия си старт на сезона и след тази победа събраха 10 точки, което им отрежда седмото място в класирането. Бохум пък е на предпоследното 17-о място с четири точки.

Попаденията за играчите на Джеси Марш бяха дело на Андре Силва (70’) и Кристофър Нкунку (73’, 78’) в рамките на осем минути.

Домакините имаха сериозни претенции за дузпа още в петата минута за нарушение на Херберт Бокхорн срещу Робърт Хартман, но след преглед с ВАР такава не бе отсъдена. В 11-ата минута Емил Форсберг получи добра топка в наказателното поле, но стреля над вратата. В следващите минути Юсеф Пулсен на два пъти два пъти пропусна добри възможности.

Андре Силва откри резултата 20 минути преди края на мача, когато Андре Силва надскочи бранителите в малкото наказателно поле и простреля Мануел Риман за 1:0. Само три минути по-късно Кристофър Нкунку получи топката в наказателното поле отбеляза за 2:0.

Третото попадение дойде само пет минути по-късно, когато отлична игра на Йоско Гвардио напредна отлично и намери отново Нкунку, а той прати топката за трети път в мрежата на Бохум.

След паузата за националните отбори РБ Лайпциг ще гостува на Фрайбург, а Бохум ще се изправи срещу Гройтер Фюрт.