Фрайбург спечели в столицата и вече е в топ 3

Силната форма на Фрайбург изкачи отбора до трето място в Бундеслигата, и то само на точка зад водача Байерн (Мюнхен), като и днес герой беше “златната резерва” Нилс Петерсен. В двубой от 7-ия кръг на германското първенство тимът пребори Херта (Берлин) с 2:1 като гост и заедно с шампиона продължават единствени да са без загуба досега. За столичани пък това е пето поражение, което идва след 0:6 от РБ (Лайпциг) преди седмица.

Филип Лийнхарт изведе Фрайбург напред в 17-ата минута, а в 47-ата Ву-Йонг Чон пропусна сам срещу вратаря.

Едва след това Херта се съвзе и в 70-ата смяната Кшищоф Пьонтек изравни. Последва греда на Юрген Екеленкамп и изглеждаше, че берлинчани ще обърнат. Тогава обаче треньорът на гостите Кристиан Щрайх извърши тройна смяна и само две минути след появата си на терена Петерсен вкара за 2:1 в 78-ата.

Херта пропусна най-добрата си възможност за ново изравняване в 90-ата, когато Максимилиан Мителщет не уцели вратата отблизо.