Полша вкара 5 на Сан Марино

Полша постигна очаквана победа с 5:0 над аутсайдера Сан Марино в домакинството си от 7-ия кръг на световните квалификации в група "I". Може би най-любопитното е, че нито един от тези пет гола не бе отбелязан от звездата на домакините Роберт Левандовски, който дори бе заменен в 66-ата минута на второто полувреме от Модер.

Иначе тон за головото шоу даде Карол Швидерски, който откри резултата в 10-ата минута. След това Кристиан Броли си отбеляза автогол в 20-ата минута и резултатът бе удвоен в полза на домакините.

През втората част паднаха още три попадения. В 50-ата минута Томаш Кенджора направи резултата класически, след това Адам Букса вкара четвъртото попадение в мача в 84-ата минута, а крайното 5:0 оформи Кшищоф Пьонтек в добавеното време на двубоя.

Това бе важен успех за Полша, като тимът запази шансове в битката за първите две места в групата, като за момента е на 3-ата позиция с 14 точки. Сан Марино пък е на дъното с нулев актив. Водач е Англия с 19 точки.