Полша се изкачи на второто място след 70-ия гол на Левандовски

Полша се изкачи на второто място след 70-ия гол на Левандовски Полша се изкачи на второто място в група I на световните квалификации, след като победи с 4:1 Албания във Варшава. Поляците изпревариха по голова разлика Унгария, който загуби с 0:4 от Англия, като и двата отбора имат актив от 7 точки, а британците са едноличен лидер с 12.

В основата на успеха на тима на Пауло Соуса бе капитанът Роберт Левандовски. Той откри резултата в 12-ата минута, а след това асистира на Криховяк при попадението за 3:1 след страхотен индивидуален пробив. Попадението на Левандовски бе негово 70-то за националния отбор на Полша.

Адам Букса вкара втория гол за домакините малко преди почивката, след като Чикалеши бе изравнил в 25-ата минута. В края на двубоя влезлият като резерва Карол Линети оформи крайното 4:1.

В друг мач от група I се срещнаха двата аутсайдера и Андора спечели с 2:0 срещу Сан Марино след две попадения на Марк Валес (18, 24).