Полша изригна със седмица, Лева с ново постижение, но друг беше големият герой

Втора изразителна победа в рамките на дни върна Полша на второ място в Група “I” на световните квалификации в зона “Европа” точно преди дербито с лидера Англия. След като в четвъртък тимът срази Албания с 4:1, тази вечер Роберт Левандовски и неговите съотборници разгромиха Сан Марино със 7:1 като гости. Нападателят на Байерн (Мюнхен) не изневери на очакванията и вкара два гола, като те паднаха още до 21-вата минута. Така той се е разписвал във всичките си срещи през сезона на клубно и национално ниво - общо 10 гола.

Освен всичко Лева се радва и на лично постижение, защото задмина Мирослав Клозе в класацията за европейски футболисти с най-много попадения за националните си отбори. Полякът вече има 72, а германецът е със 71. Пред Левандовски вече са само рекордьорът Кристиано Роналдо (111) и унгарците Ференц Пушкаш (85) и Сандор Кочиш (75).

И все пак не Лева беше героят в Сан Марино. Заменилият го на почивката Адам Букса наниза хеттрик от 67-ата минута до края. Той е на 25 години, но не е толкова популярен, защото играе в американското първенство за Ню Инглънд Революшън и има само две срещи за националния отбор. Карол Швидерски и Каро Линети също се разписаха.

Лидер в групата с пълен актив от 15 точки е Англия, а поляците са с пет по-малко. В сряда двата отбора ще спорят един срещу друг във Варшава.