100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:0

Всички резултати от световните квалификации

Съботната вечер предложи на ценителите на футбола цели 14 мача от световните квалификации в зона "Европа". Пресявките по пътя към финалите в Катар вече бяха преполовени и част от фаворитите натрупаха преднина пред конкурентите си в отделните групи, но други изпитват затруднения и не могат да си позволят повече грешни стъпки.

В ранните срещи, които започнаха в 16:00 часа, България допусна изненадващо неприятна загуба от Литва и остана на четвърто място в група "С", докато воденият от Ивайло Петев тим на Босна и Херцеговина записа първа победа в група "D", след като надделя с 2:0 над Казахстан в Астана след два гола на Смаил Превляк.

В мачовете от 19:00 часа Шотландия победи с 3:2 Израел на "Хемпдън Парк" в драматичен директен сблъсък за второто място в квалификационна група "F".

Така "Карираната армия" вече има преднина от четири точки пред днешния си съперник. Швеция нямаше никакъв проблем с Косово у дома и след успех с 3:0 се доближи на точка зад Испания в група "В". Гърция постигна късна победа с 2:0 като гост на Грузия в същата група и заема третото място.

Украйна пък спечели с 2:1 срещу Финландия в Хелзинки и си върна втората позиция, на която по-рано днес излезе Босна. В група "А" Републка Ирландия надигра с 3:0 като гост Азербайджан, постигайки първата си победа в квалификациите.

В късните срещи фаворитите също взеха своето. Англия разгроми с 5:0 Андора като гост, Полша спечели със същия резултат у дома срещу Сан Марино, а Дания развинти Молдова с 4:0 при гостуването си. В двубоя от нашата група Швейцария се наложи с 2:0 над Северна Ирландия и се стабилизира на втората позиция с 11 точки, докато лидер е Италия с 14.